Știri

Top știri din această dimineață! Liverpool, 3-0 cu City. Barcelona, show cu Roma! Vezi pe ce post TV se vede Steaua – Rapid

Liverpool câștigă după un meci de sezație contra celor de la City, Barcelona nu greșește și e cu un pas în semifinalele Champions League iar derby-ul Steaua - Rapid se vede și la TV

Liverpool a câștigat cu 3-0 meciul de pe propriul teren cu Manchester City! Trupa antrenată de Jurgen Klopp a jucat perfect și obține un rezultat ce o transformă în favorită la calificarea în semifinalele Ligii Campionilor. Salah a deschis scorul în minutul 12 după o pasă venită de la Firmino, Oxlade-Chamberlain a mărit avantajul “cormoraniilor” 9 minute mai tărziu iar Mane a stabilit scorul final în minutul 31 după un serviciu marca Salah.

Barcelona s-a impus fără emoții, scor 4-1, cu Roma, în prima manșă a sferturturilor Champions League. Partida a fost de coșmar pentru italieni, De Rossi și Manolas marcând în proprie poartă. Pique a marcat golul cu număr 3 pentru Barcelona, după o respingere nefericită a balonului de către portarul Alisson. Golul de onoare pentru Roma a fost marcat, în minutul 80, de Edin Dzeko, dar rezultatul final a fost stabilit, 7 minute mai târziu, când Luis Suarez a înscris pentru 4-1.

Derby della Madonnina sau derby-ul Milanului, Ac Milan – Inter Milan, s-a terminat la egalitate, 0-0, după un meci în care Mauro Icardi, atacantul celor de la Inter, a ratat cele mai mari ocazii de gol și a avut un gol anulat, prin decizie VAR, în prima repriză. Astfel, după această remiză, ambele echipe din Milano își păstrează pozițiile în clasamentul Seria A. Trupa antrenată de Gattuso rămâne pe locul 6 cu 51 de puncte iar Inter îsi păstrează locul 4 cu 59 de puncte.

Derby-ul din Liga a IV-a, Steaua – Academia Rapid va fi transmis în direct de DigiSport 2. Partida este programată pentru data de 14 aprilie, de la la ora 19:45. În tur,  meciul jucat pe Giuleşti, cu peste 10.000 de spectatori, s-a încheiat la egalitate, 1-1. În cursul zilei de astăzi urmează să fie anunțată și modalitatea de achiziționare de bilete pentru derby-ul de pe National Arena.

Abonează-te la newsletter-ul nostru, cu recomandări de articole din fotbal și program de fotbal la TV pentru weekend, livrat în fiecare vineri!

O veste tristă pentru iubitorii de fotbal și nu numai. Ieri, fostul jucător al celor de la Chelsea, Manchester United, Milan sau PSG, Ray Wilkins, s-a stins din viată. Fostul internațional a murit la 61 de ani, după ce suferise un stop cardiac și s-a lovit la cap în căzătura. Wilkins lucra ca analist pentru Sky Sports News și TalkSport.

Astăzi se joacă sferturile de finală din Europa League. Arsenal primește vizita rușilor de la CSKA Moscova, Atletico Madrid joacă acasă cu Sporting Lisabona, Lazio primește vizita celor de la Salzburg, iar Leipzig joacă pe teren propriu cu Marseille. Toate partidele încep la ora 22:05 și pot fi urmărite pe Telekom Sport sau Look TV.

Urmărește-ne pe Facebook, Twitter și pe canalul de Youtube pentru a fi la curent cu tot ce contează în Premier League și nu numai.