Cea mai veche competiție de fotbal din lume este FA Cup, cunoscută publicului din lumea întreagă sub denumirea generică de Cupa Angliei. Dacă până în urmă cu o lună nu știam precis dacă ne putem vedea echipele preferate din Anglia la televiziunle românești, acum avem chiar două opțiuni pentru aproape fiecare partidă: Dolce și Digi. Așadar, unde vedem meciurile din Cupa Angliei?

Burnley – Lincoln City, sâmbătă, 14:30, pe Dolce Sport 4 și Digi Sport 2

Huddersfield Town – Manchester City, sâmbătă, 17:00, pe Dolce Sport 3 și Digi Sport 3

Millwall – Leicester City, sâmbătă, 17:00, pe Dolce Sport 4

Middlesbrough vs Oxford, sâmbătă, 17:00, singurul meci netelevizat în România

Wolverhampton – Chelsea, sâmbătă, 19:30, pe Dolce Sport 3 și Digi Sport 2

Fullham – Tottenham, duminică, ora 16:00, pe Dolce Sport 2 și Digi Sport 2

Blackburn – Manchester United, duminică, ora 18:15, peDolce Sport 2 și Digi Sport 2

Sutton – Arsenal, luni, ora 21:55, pe Dolce Sport 3 și Digi Sport 2

Arsenal, Chelsea, Manchester United, Manchester City, Middlesbrough și Tottenham sunt favorite certe și probabil vor merge în sferturi. Dacă vreun meci se termină la egalitate, după prelungiri, acesta se va rejuca, pe terenul oaspeților de mai sus.

Deținătoarea cupei este Manchester United, Cupa Angliei fiind singurul trofeu câștigat de Diavoli în ultimele 3 sezoane.

Sursa foto: Quaysnews.net

Dacă vă place ce citiți pe site, ne puteți urmări pe Facebook și Twitter.