Pe tot parcursul etapei din acest weekend vom fi conectați la conturile de Twitter ale echipelor din Premier League și vom actualiza permanent acest articol cu echipele de start pentru toate cele 10 meciuri. Rămâneți alături de noi!

Manchester United vs Leicester, sâmbătă, 14:30, Eurosport 1

Manchester United (4-2-3-1): De Gea – Valencia, Smalling (c), Bailly, Blind – Pogba, Herrera – Rashford, Mata, Lingard -Ibrahimovic.

Rezerve pentru Manchester United: Carrick, Fellaini, Fosu-Mensah, Rojo, Romero, Rooney, Young.

Leicester (4-4-2): Zieler – Simpson, Huth, Morgan (c), Fuchs -Mahrez, Drinkwater, Amartey, Albrighton – Slimani, Vardy.

Rezerve pentru Leicester: Gray, Hamer, Hernandez, King, Okazaki, Schlupp, Ulloa.

Bournemouth – Everton, sâmbătă, 17:00

Bournemouth (4-4-1-1): Boruc – Smith, Francis, Cook, Daniels – Ibe, Arter, Surman, Wilshere – Stanislas – Wilson.

Rezerve pentru Bournemouth: Federici, Ake, Brad Smith, Gosling, Gradel, Mousset, Afobe.

Everton (4-2-3-1): Stekelenburg – Coleman, Williams, Jagielka, Oviedo – Gueye, Barry – Mirallas, Barkley, Bolasie – Lukaku.

Rezerve pentru Everton: Joel, Deulofeu, Lennon, Cleverley, Valencia, Funes Mori, Holgate.

Liverpool – Hull, sâmbătă, 17:00, Eurosport 1

Liverpool (4-2-3-1): Karius – Clyne, Matip, Klavan, Milner – Henderson (c), Wijnaldum – Lallana, Coutinho, Mane – Firmino.

Rezerve pentru Liverpool: Mignolet, Moreno, Lucas, Can, Grujic, Origi, Sturridge.

Hull (4-4-2): Marshall – Robertson, Davies, Livermore, Elmohamady – Snodgrass, Clucas, Huddlestone, Mason, – Diomande, Hernandez.

Rezerve pentru Hull: Jakupovic, Maguire, Meyler, Maloney, Mbokani, Keane, Henriksen.

Middlesbrough vs Tottenham, sâmbătă, 17:00

Middlesbrough (4-4-2): Valdes – Friend, Chambers, De Roon, Barragan – Downing, Ramirez, Gibson, Clayton – Negredo, Stuani.

Rezerve pentru Middlesbrough: Guzan, Ayala, Rhodes, Fischer, Nsue, Forshaw, Traore.

Tottenham (4-2-3-1): Lloris (c) – Walker, Alderweireld, Vertonghen, Davies – Wanyama, Alli – Sissoko, Eriksen, Son – Janssen.

Rezerve pentru Tottenham: Vorm, Carter-Vickers, Trippier, Wimmer, Winks, Nkoudou, Lamela.

Stoke – West Brom, sâmbătă, 17:00

Stoke (4-3-3): Grant – Johnson, Shawcross, Martins Indi, Pieters – Cameron, Allen, Whelan – Arnautovic, Bony, Shaqiri.

Rezerve pentru Stoke: Given, Bardsley, Adam, Diouf, Imbula, Crouch, Bojan.

West Brom (4-4-1-1): Foster – Dawson, McAuley, Evans, Nyom –  Phillips, Fletcher, Yacob, McClean – Chadli – Rondon.

Rezerve pentru West Brom: Myhill; Morrison, Gardner, Olsson, Robson-Kanu, Leko, Field.

Sunderland – Crystal Palace, sâmbătă, 17:00

Sunderland  (4-3-3): Pickford – Manquillo, Van Aanholt, Kone, Djilobodji –  Kirchoff, Cattermole, Ndong – Januzaj, Pienaar, Defoe.

Rezerve pentru Sunderland: Mika, O’Shea, Denayer, McNair, Khazri, Anichebe, Watmore.

Crystal Palace (4-5-1): Mandanda, Ward, Delaney, Tomkins, Kelly – Ledley, McArthur, Puncheon, Cabaye, Townsend – C.Benteke.

Rezerve pentru Crystal Palace: Hennessey, Fryers, Wynter, Mutch, Lee, Sako, Wickham.

Swansea – Manchester City, sâmbătă, 17:00

Swansea (4-5-1): Fabianski – Rangel, Van Der Hoorn, Amat, Naughton – Fer, Britton, Cork, Sigurdsson, Routledge – Llorente.

Rezerve pentru Swansea: Nordfeldt, Mawson, Taylor, Ki, Montero, Barrow, Borja.

Manchester City (4-2-3-1): Bravo – Sagna, Otamendi, Stones, Kolarov – Fernandinho, Gundogan – Silva, De Bruyne, Sterling, – Aguero.

Rezerve pentru Manchester City: Caballero, Zabaleta, Sane, Navas, Iheanacho, Fernando, Clichy.

Arsenal – Chelsea, sâmbătă, 19:30, Eurosport 1

Arsenal (4-2-3-1): Cech – Bellerin, Mustafi, Koscielny (c), Monreal – Coquelin, Cazorla – Walcott, Ozil, Iwobi – Sanchez.

Rezerve pentru Arsenal: Ospina, Gibbs, Holding, Xhaka, Oxlade-Chamberlain, Perez, Giroud.

Chelsea (4-1-4-1): Courtois – Ivanovic (c), Cahill, David Luiz, Azpilicueta – Kante – Willian, Fabregas, Matic, Hazard – Diego Costa.

Rezerve pentru Chelsea: Begovic, Marcos Alonso, Chalobah, Oscar, Moses, Pedro, Batshuayi.

West Ham United – Southampton, duminică, 18:00, Dolce Sport 3

West Ham (4-5-1): Adrian – Nordtveit, Reid, Ogbonna, Arbeloa- Antonio, Kouyate, Noble, Lanzini, Payet – Zaza.

Rezerve pentru West Ham:Byram, Feghouli, Fernandes, Ashley Fletcher, Obiang, Oxford, Randolph.

Southampton (4-2-3-1): Forster – Cedric, Fonte, Van Dijk, Bertrand – Romeu, Hojbjerg – Tadic, Davis, Redmond – Austin.

Rezerve pentru Southampton: Clasie, Hesketh, Long, Cuco Martina, McCarthy, Ward-Prose, Yoshida.

Burnley – Watford, luni, 22:00, Eurosport 1

Burnley (4-5-1): Heaton (c) – Lowton, Keane, Mee, Ward – Boyd, Defour, Marney, Hendrick, Gudmundsson – Vokes.

Rezerve pentru Burnley: Flanagan, Kightly, O’Neill, Bamford, Robinson, Tarkowski, Arfield.

Watford (3-5-2): Gomes – Cathcart, Prödl, Britos – Amrabat, Capoue, Behrami, Pereyra, Holebas – Deeney (c), Ighalo.

Rezerve pentru Watford: Pantilimon , Kaboul, Zuniga, Kenedy, Watson, Guedioura, Success.

Comments

comments